Grafika otwarciowa

O nas

Wooden Alien to szczególnie zgrana załoga. Większość z nas zna się od dłuższego czasu, pozostałych zwerbowaliśmy w zeszłym roku. Każdy jest inny, ale wszyscy lecimy z tą samą misją – dostarczyć Ci możliwie jak najlepszej rozrywki.

I prędzej zginiemy, niż się poddamy!

Nasz zespół
Hubert Kubit
Hubert Kubit
Game Director

Odpowiedzialny przede wszystkim za spójną wizję projektu oraz analizę rynku. Przewodzi działom narracji i designu. Na jego 12 lat w branży składają się m.in. praca przy Wiedźminie 3 w CD Projekt RED oraz przy Dying Light we wrocławskim Techlandzie. Po pracy można go spotkać na treningach ultimate frisbee drużyny KrakUF lub przy stole z planszówkami.

Barbara Wiszyńska-Kubit
Barbara Wiszyńska-Kubit
Art Director, 2D Artist

Odpowiedzialna za wizję artystyczną projektów. Grafikę cyfrową w branży tworzy od ponad 8 lat, rysuje od 20. Na swoim koncie ma pracę w studiach oraz na freelansie zarówno przy grach wideo jak i grach planszowych. Niepoprawna pracoholiczka. Poza pracą wykłada gościnnie Projektowanie gier wideo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Mateusz Kubik
Mateusz Kubik
Narrative Designer

Projektuje elementy narracyjne, które pozwalają Graczom opowiadać własne historie wewnątrz naszych gier. Pilnuje, by postaci były żywe, a emocje prawdziwe. Na swoim koncie ma narrację do takich gier jak Ghostrunner czy God’s Trigger. Głos barda oraz riffy gitarowe regularnie ćwiczy na próbach i koncertach swojego zespołu rock and rollowego.

Monika Szewczyk
Monika Szewczyk
2D Artist

Odpowiedzialna za produkcję assetów graficznych do projektu oraz tworzenie wyczesanych artów promocyjnych. W grafice profesjonalnie pracuje już 15 lat. Kocha papugi i podróże do Azji, a w wolnych chwilach rysuje webcomics o ptakach Birdbirdtales.

Kamil Sałaciński
Kamil Sałaciński
Producer

Odpowiedzialny za oliwienie naszych procesów produkcyjnych i zarządzanie projektem. Pracuje w branży od 10 lat. Dla relaksu strzela heady w CSie, rzuca nat1 w DD albo pije dobre whisky.

Adrian Adamczyk
Adrian Adamczyk
Programmer

Implementuje systemy rozgrywki i ułatwia życie reszcie zespołu tworząc dla nich narzędzia do pracy. Expa zdobywał m.in. w Huuuge Games, Rage Quit i Game Desire. W czasie wolnym strateg (WH 40k), Dungeon Master i zapalony piwowar.

Nick Bondar
Nick Bondar
Game Designer

Projektuje założenia rozgrywki i zajmuje się designem jej poszczególnych elementów. Dba o to, aby mechaniki były intuicyjne. Pracował nad dużymi grami akcji w studiu Flying Wild Hog; ma także doświadczenie z projektami VR. Nick interesuje się historią ZSRR. Mówi płynnie czterema językami. Pomysły i inspiracje czerpie z medytacji, świadomych snów i z uważnego studiowania rynku gier.

Robert Barc
Robert Barc
Game Designer

Odpowiedzialny przede wszystkim za tworzenie głębokich systemów rozgrywki, balans gry oraz rzucanie dobrymi pomysłami. Game designer z backgroundem programistycznym, w branży od ponad 9 lat. Gry pochłania terabajtami rozkładając je na czynniki pierwsze. Niegdyś szermierz sportowy, ostatnio zamienił szpadę na rękawice bokserskie.

Damian Frycz
Damian Frycz
QA Specialist

Posiada wrodzoną zdolność do wyciągania na światło dzienne błędów i niedociągnięć (na swoje nieszczęście nie tylko w projektach, nad którymi pracuje). Doświadczenie designerskie nabyte przy poprzednim projekcie wykorzystuje, zasilając design team w dyskusjach, a także zwracając uwagę na nieścisłości i potencjalne problemy jeszcze zanim idee zostaną przełożone na linijki kodu. Prywatnie fan rogue-lite’ów i piwa kraftowego, zafascynowany literaturą eksperymentalną.

Paulina Magda
Paulina Magda
Studio Manager

Zapewnia wsparcie w rozwoju, codziennym działaniu, organizacji i finansach Wooden Alien. Ulubiona osoba w zespole. Czechofilka, kiper piwa i wielka miłośniczka natury.